Kontakt

09-530 Gąbin
Al. Jana Pawła II nr 16  
tel/fax (24) 268 06 55        tel. 510082298              NIP 774-320-52-17 

REGON 143177680

e-mail: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Adres skrytki odbiorczej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gąbinie [ePUAP]: /SMGabin/SkrytkaESP 


Adres do e-DORĘCZEŃ Szkoły Muzycznej I stopnia w Gąbinie: 

AE:PL-16232-97321-JDEEJ-24

 

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

pdf
Klauzula informacyjna

 

Gąbińskie Stowarzyszenie Kulturalne

adres strony: 

https://stowarzyszeniekulturalne-gabin.blogspot.com/

adres mailowy: stowarzyszeniekulturalne.gabin

@interia.pl 

Szkoła Muzyczna I stopnia w Gąbinie rozpoczęła działalność dydaktyczną i artystyczną 1 IX 2011 r. Szkoła jest pierwszą placówką w historii miasta i regionu, umożliwiającą kształcenie artystyczne w ramach państwowej edukacji muzycznej. Inicjatorem utworzenia szkoły był Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin - Krzysztof Jadczak, który podjął liczne działania organizacyjne zmierzające do powstania placówki. Wszechstronnego wsparcia merytorycznego oraz organizacyjnego udzielił Jarosław Domagała.

W dniu 29 IX 2010 r. Rada Miasta i Gminy Gąbin podjęła uchwałę Nr 294/XLVII/2010 w sprawie utworzenia szkoły. W dniu 4 XI 2010 r. zawarte zostało porozumienie pomiędzy Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdanem Zdrojewskim i Burmistrzem Miasta i Gminy Gąbin – Krzysztofem Jadczakiem, na mocy którego ministerstwo wyraziło zgodę na utworzenie i prowadzenie przez gminę Szkoły Muzycznej I stopnia. Porozumienie określiło ponadto zasady utworzenia i prowadzenia szkoły. W wyniku zawartego porozumienia Rada Miasta i Gminy podjęła w dniu 10 XI 2010 r. uchwałę Nr 300/XLIX/2010, w której określono szczegółowe zasady funkcjonowania placówki. Szkoła Muzyczna I st. w Gąbinie stała się publiczną placówką edukacji artystycznej prowadzoną przez Miasto i Gminę Gąbin i nadzorowaną merytorycznie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W dniu 21 III 2018 r. Rada Miasta i Gminy Gąbin podjęła uchwałę w sprawie nadania Szkole Muzycznej I st. imienia Stanisława Moniuszki.

W roku szkolnym 2011/2012 naukę w Szkole Muzycznej I stopnia w Gąbinie rozpoczęło 57 uczniów, zatrudnionych było 8 nauczycieli. W 2012 r. za zgodą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej powstała w ramach eksperymentu pedagogicznego klasa śpiewu solowegoOd 2013 r. edukacja realizowana jest za zgodą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie w ramach eksperymentu pedagogicznego w zakresie profilu instrumentalnego, ogólnomuzycznego i artystycznego. Zajęcia dydaktyczne realizowane w ramach profilu instrumentalnego i ogólnomuzycznego obejmują przedmioty muzyczne: gra na instrumencie, kształcenie słuchu, audycje muzyczne, instrument dodatkowy oraz zespoły muzyczne. Profil artystyczny obejmuje integrację różnych dziedzin sztuki, zgodnie z teorią wychowania estetycznego. Plan nauczania obejmie: naukę gry na instrumencie, kształcenie słuchu, zajęcia ruchowe-taneczne, plastykę, teatr oraz wiedzę o sztuce. 

Od 2013 r. realizowane są zajęcia Przedszkola Muzycznego w ramach projektu pt. „Przedszkolaki grają i śpiewają". Zajęcia te umożliwiają zainteresowanie dzieci w wieku przedszkolnym ofertą edukacyjną szkoły oraz przygotowanie ich do nauki w placówce. Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne koncepcje pedagogiczne w pracy z najmłodszymi, m.in. instrumentarium Orffa, metoda E. Dalcroze'a. W szkole organizowane są specjalne zajęcia umuzykalniające dla kandydatów do szkoły w postaci Oddziału Umuzykalniającego. Celem zajęć jest przygotowanie uczniów do przesłuchań wstępnych do szkoły.

W szkole prowadzona jest nauka gry na fortepianie, skrzypcach, gitarze, akordeonie, flecie poprzecznym, klarnecie, saksofonie, perkusji. 

Szkoła prowadzi bogatą działalność artystyczną z udziałem uczniów i nauczycieli. Szkoła organizuje także koncerty z udziałem zaproszonych artystów, wystąpili m.in.: prof. dr hab. Anna Jeremus-Lewandowska (Akademia Muzyczna w Poznaniu), prof. Grażyna Flicińska-Panfil (Akademia Muzyczna w Poznaniu),  prof. Andrzej Tatarski, Katarzyna Jamróz, Aleksander Ładysz, dr Monika Krajewska (Nowy Jork), dr Dorota Wójcik (Teatr Wielki w Łodzi), dr Małgorzata Woltmann-Żebrowska (Akademia Muzyczna w Poznaniu), Małgorzata Kulińska (Teatr Wielki w Łodzi), dr Patrycja Krzeszowska (Akademia Muzyczna w Łodzi). Organizowane są liczne audycje muzyczne oraz koncerty edukacyjne dla szkół ogólnokształcących z całego regionu. Od 2013 r. szkoła jest współorganizatorem cyklicznej akcji kulturalnej pt. "Gąbińskie Forum Kultury". 

Uczniowie szkoły uzyskali liczne sukcesy na konkursach muzycznych regionalnych i makroregionalnych. Łącznie w latach 2011-2018 zdobyli okolo 85 nagród i wyróżnień na konkursach w: Warszawie, Poznaniu, Żyrardowie, Inworocławiu, Mławie, Sochaczewie, Jarosławiu, Kutnie, Płońsku, Sierpcu, Grudziądzu, Konstancin-Jeziornej, Bełchatowie, Brzezinach, Olkuszu, Oleśnicy i Kluczborku.

Szkoła posiada instrumenty muzyczne niezbędne do realizacji procesu dydaktycznego. W 2012 r. dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego rozwoj infrastruktury szkolnictwa artystycznego zakupiono: 2 akordeony guzikowe "Pigini", 2 saksofony altowe "Antiqua", klarnet "Buffet", 3 flety poprzeczne "Yamaha". Dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2013 r. zakupiono fortepian "Yamaha" C-5. Aktualnie szkoła posiada ok. 90 dobrej klasy instrumentów muzycznych. Szkoła posiada także pomoce dydaktyczne i wyposażenie potrzebne dla prawidłowej działalności. 

W Szkole Muzycznej I st. w Gąbinie rozwijany jest komplementarny model edukacyjny. Szkoła posiada propozycję edukacyjną dla najmłodszych dzieci w postaci Przedszkola Muzycznego. Edukacja prowadzona jest za zgodą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach eksperymentu pedagogicznego w zakresie profilu instrumentalnego, ogólnomuzycznego i artystycznego. Organizowane są specjalne zajęcia przygotowawcze dla kandydatów do szkoły. Organizowane są również zajęcia dla dorosłych w postaci zajęć chóralnych. Realizowana koncepcja edukacji artystycznej koncentruje się w znacznie większym stopniu niż dotychczas na rozbudzaniu i rozwijaniu podstawowych potrzeb kontaktu ze sztuką.